3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Başkan Büyükkılıç Otomotiv Üretimine Hazırız
30 Ocak 2018

KAYSERİ SERBEST BÖLGESİ

Otomotiv Üretimine Hazır…

 

        Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yönetim kurul üyeleri ve iş adamlarının hazır bulunduğu toplantıya Ak Parti Kayseri Milletvekili Sayın İsmail Tamer ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Sayın Hülya Nergis’in de katılımları ile gerçekleşti. Toplantıda Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı  Büyükkılıç  yerli otomobil ve serbest bölge yatırımları ile  ilgili olarak bilgi verdi.

 

Kayseri Serbest Bölgesinin arazisi, ulaşımı, lojistik merkezi, yan sanayileri, kalifiyeli eleman ve üniversiteleri ile otomobil üretimi için hazır olduğunu belirten Kayseri Serbest Bölgesi Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin Mersin limanına 320 km, Devlet demiryolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, Hava limanına ise 15 km uzaklıkta bulunduğunu söyledi. Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir yer olduğunu hatırlatan Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle otomotiv yatırımları için çok büyük arazisi ile arsaların diğer bölgelere kıyasla daha ucuz olmasının yerli otomobil için Kayseri Serbest Bölgesin’in adres olduğunu kaydetti.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve tavsiyeleri ile başlatılan yerli otomobil üretimi için yer aramanın gerek olmadığını çünkü Kayseri’nin her şeyi ile buna hazır olduğunu ifade eden Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılı砓Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. Kayseri coğrafi yeri ile ayrıca stratejik bir merkezdir. Avrupa, Asya ile Orta Doğu arısında bir köprü ve geçiş noktasındadır“ dedi. 

 

Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail TamerKayseri hem üretir, hem de bunun ticaretini yapar. Dolayısı ile Kayseri bir kazanç şehridir. Kayseri Serbest Bölgesi de Kayserili girişimciler için bir kazançtır, bir fırsattır. Bunun iyi değerlendirilmesi gerekir. Kayseri Serbest Bölgesi sadece Kayseri için değil İç Anadolu bölgesi için bir kazançtır. Bunun iyi değerlendirilmesi gerekir ki Kayseri kazansın ve kazandırsın. Bugün Serbest Bölgenin başarısı konuşuluyor ise bunda Melikgazi Belediyesi Başkanı ve Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu BaşkanıMemduh Büyükkılıç’ın büyük bir payı olduğunu” söyledi.

Kayseri AK Parti Milletvekili Hülya NergisKayseri Orta Anadolu’nun göz bebeği bir şehir. Ticari anlamda bölgesel bir güç. Serbest Bölgenin faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Ciddi anlamda büyük bir istihdam var,ciddi anlamda bir yatırımlar var. Kayseri ihracatına hem de Türkiye’nin ihracatına büyük bir katkısı var. Otomotiv sanayinin gelmesi noktasında Kayseri bu anlamda alt yapıya sahip bir şehir, hem coğrafi olarak, hem sanayi anlamında, hem de  bölgesel olarak da sahip. Serbest Bölgesinin cazibe merkezi olmasında Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu BaşkanıBüyükkılıç’ın ve ekibinin büyük katkıları vardır. Bu da Kayseri’ye ve Kayserililere hizmet, gelişme ve büyüme olarak yansımaktadır.” dedi. 

 

Bu haber 94 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr