3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Başkan Büyükkılıçdan Bayram Mesajı
24 Haziran 2017

Bayramların sosyal, kültürel ve sosyolojik yönleri…

 

 

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir araya gelinerek

Paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri sergilendi

 

Birlik ve beraberlik için anlamlı günler

Ramazan ayının bereket, paylaşmalaşma ve toplum birliğinin en güzel oluşumuna vesile olduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bayramların saygı sevgi, dostluk, mutluluk, barış ve birlik, beraberlik ile yardımlaşma duygularının en coşkulu kutlandığı anlamlı günler olduğunu söyledi.

 

Bayramlar tatil günleri değil…

         Geleneklerimizde ve kültürümüzde dini bayramların çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, bayramların birer tatil günleri olarak görülmemesi gerektiğini çünkü bayramların sosyal, kültürel ve sosyolojik yapıları olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓 Bayramlar dost ve akraba ziyareti ile başlar. Ancak özünde küskünlüklerin giderilmesine vesile olur. Dost hatırlanır, çocuklar sevindirilir, yaşlıların gönlü alınır, düşkünlere yardım elinin uzatılır. Bu anlamda bayramlar birey ve toplum için önemli günlerdir.“ dedi.

 

HATIRLAMAK VE HATIRLANMAK    

         Bayramların özünde hatırlanmak, hatırlamak ve hatırlatılmak olduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, yayınlamış olduğu bayram mesajında şunları söyledi.

 

          ‘Türk Milletinin ve İslam âleminin Ramazan Bayramlarını en içten duygular ile kutlar, nice bayramları sevdikleri ile beraber huzur ve sıhhat içerisinde geçirmelerini niyaz ederim‘

Bu haber 552 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr