3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Birçok Bölgede Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
29 Ocak 2018

…Başkan Memduh Büyükkılıç  “Bu şehrimizin ortakları, komşumuz ve yaşam güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler yaz aylarında şehrimize canlılık katmaktadırlar. Bu şehrin havasını, suyunu paylaşıyoruz. Ancak bu kış aylarında yoğun kar yağışı ile beyaz örtüyü bürünen park ve yeşil alanlarda yem bulmakta zorlanan şehri paylaştığımız kuşlara belediye olarak destek veriyoruz. Parklarda kendilerine buğday ve darı gibi yemler verilmektedir”

 

SOKAK HAYVANLARINA VE KUŞLARA
BELEDİYEDEN GIDA DESTEĞİ

Onlar şehrimizin güzellikleri…

         Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde sokak hayvanları için çalışma yaptıklarını ve ağır ve çetin geçen kış şartlarında gıda desteği sağlandığını söyledi.

 

Birçok  bölgede kuşlara yem …

         Hava sıcaklığının eksilerin altında olduğu bu kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan ve kar  altında yiyecek arayan kuşlar için park ve bahçe alanlarında yiyecek verildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç“Bu şehrin güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler yaz aylarında şehrimize canlılık katmaktadırlar. Bu şehrin havasını, suyunu paylaşıyoruz. Ancak bu kış aylarında yoğun kar yağışı ile beyaz örtüyü bürünen park ve yeşil alanlarda yem bulmakta zorlanan kuşlara belediye olarak destek veriyoruz. Parklarda kendilerine buğday ve darı gibi yemler verilmektedir“ dedi.

 

Buğday ve darı

         Vatandaşların kendilerine yakın parklara ekmek artığı bıraktıklarını bundan da son derece mutlu olduklarını çünkü şehrin güzelliklerinin hep birlikte korunması gerektiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu çalışmada özellikle çocukları teşvik ettiklerini çünkü bu tür alışkanlıkların ileri ki yıllarda toplumda ortak değerleri koruma, paylaşma ve sahiplenme duygularını pekiştirdiğini kaydetti.

 

Melikgazi Belediyesine Teşekkür ediyoruz.

Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıkların belirten vatandaşlarda “emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu duyarlı davranışın diğer kurumlara örnek olmasını diliyoruz. Can dostlarımız olan hayvanları koruyup,kollamak toplumda yaşayan herkesin görevidir.”dediler.

 

Bu haber 110 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr