3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Çanakkale Zaferi Kutlama Programına Davet
13 Mart 2018

Çanakkale kutlama programı…

 

 

ÇANAKKALE GEÇİLEMEDİ!

ÇANAKKALE ZAFERİ VE

ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİNE DAVET

 

         Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Çanakkale Zaferi Kutlamaları çerçevesinde, Çocuk Meclisinin Tiyatro Salonunda içeriği dolu bir etkinlik gerçekleştirileceğini ve programa herkesin davetli olduğunu bildirdi.

 

Marş, slayt gösterisi ve halk oyunları ile tiyatro gösterimi…

        Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma programında, Çocuk Meclisi Halk Oyunları ekibinin gösteri de bulunacağını ve Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak slayt gösterisinin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Çocuk Meclisi Tiyatro Oyuncuların yer aldığı tiyatro eserinin de sahneleneceğini söyledi

 

Sosyal, kültürel, eğitimsel ve çevre konularına da büyük önem veriyoruz.

          Sadece yol, kaldırım, park ya da imar planı yapan bir belediye olmadıklarını sosyal, kültürel, eğitimsel ve çevre konularına da büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

         

          “İstiklal Marşımızın Yazarı Merhum Mehmet Akif söylemişti: ”Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diye, işte öyle bir dönemden geçip “Çanakkale gezilmez” diyerek, kanları pahasına bizlere bu vatanı bahşeden ecdadımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. Asıl olan ecdadımıza layık olmaktır. Hür yaşamaya, ülkemize sahip olmaya, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, dayanışmamıza önem vermemiz gerekir. Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak anlayışı ile bizler bu ülkeyi emanet eden şehitlerimizin ve tarihimizin kıymetini bilelim ve sahip çıkalım. Vatanını, milletini, bayrağını seven ve bu duygu, düşünceler ile donatılan sevgili yavrularımıza sahip çıkmalıyız. Bu tür etkinlikler ile de birey olarak sosyalleşmek ve kültürlerini zenginleştirmek istiyoruz. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programına halkımız davetlidir”

 

 

Bu haber 183 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr