3,3°C
Header Resmi
HABERLER
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ulusoydan Melikgazi Ziyareti
6 Aralık 2017

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü MEHMET ULUSOY

MELİKGAZİ BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

 

2018 yılı belediye eğitim hakkında bilgi aldı

         Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ulusoy, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç‘ı makamında ziyaret ederek 2018 yılı belediye yatırımları hakkında bilgi alarak ortak çalışmaları değerlendirdiler.

eğitim ve öğretim imkânı tanımasından dolayı…

         Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ulusoy “Melikgazi İlçesi eğitim kurumları açısından son derece şanslıdır. Çünkü eğitime önem veren bir belediye başkanı ile eğitime büyük yatırımlar yapmaktadır. Anaokulu, ilköğretim, orta ve lise okulları yaparak Milli Eğitimin hizmetine sunmaktadır. Bununla yetinmeyip, öğrenciler için temel eğitim kursları açmaktadır. Yine Melikgazi Belediyesi okulların bakım onarımlı yapmakta, öğretmenler odasını yenilemekte ve spor salonları yapmaktadır. Kısacası Melikgazi eğitimci olmak bir ayrıcalıktır” dedi.

Kayseri eğitim kurumları ve üniversiteleri ile …

         Kayseri ilinde Okul yönetimleri ile Okul aile birlikleri tarafından eğitime yönelik desteklerinden ve yatırımlarından dolayı sık sık plaketlerle ödüllendirildiklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç“Eğitim ve öğretim herkesin hakkıdır. Bu hak mutlaka kullanılmalı ve kullanılabilmesi için gerekli yatırım ve çalışmalar yerine getirilmelidir. Özellikle eğitime ve öğretime daha çok hassasiyet göstermeliyiz. Çünkü eğitime yapılan geleceğe yapılan yatırımdır. Gelecek eğitimli ve donatımlı gençlerimizin elindedir. Yerel Yönetimlerin bir görevi de toplum da sosyal dengeyi, barışı ve birlikteliği sağlamak ise bu bizim için artık bir görevdir. Bu açıdan yasalar imkânı ile okul ve eğitim kurumları yaparak Milli Eğitime devretmekteyiz”

Eğitime yapılan bir kazançtır

Kayseri ilinde eğitime önem verildiğini birçok eğitim kurumunun hayırseverlerce yapılamasının bunun bir kanıtı olduğunu ve bunun da Kayseri için bir kazanç olduğu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak her zaman eğitimin ve eğitimcinin yanında olacaklarını ve yatırımlara devam edeceklerini kaydetti.   

 

 

 

Bu haber 190 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr