3,3°C
Header Resmi
HABERLER
KAZIM KARABEKİR KONUTLARI TEMEL ATMA TÖRENİNE HALKIMIZ DAVETLİDİR
6 Eylül 2017

 9 EYLÜL 2017 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13.30

 

MELİKGAZİ KAZIM

KARABEKİR KONUTLARI

TEMEL ATMA TÖRENİNE

HALKIMIZ DAVETLİDİR

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında KAZIM KARABEKİR bölgesinde 7 BLOKTAN OLUŞAN 396 DAİRELİK sosyal konutların temelinin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ’nin teşrifleri ile 9 EYLÜL 2017 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE BAŞARININ SIRRI

Melikgazi Belediyesinin kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirmede SOSYAL KONUTLARIN büyük payı ve önemi olduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılı砓En önemli unsur mülkiyet ve evdir. SOSYAL KONUTLAR Melikgazi Belediyesinin âdete en önemli hizmetidir. Üstelik sosyal konutlarımız seçeneklidir. 5 ile 10 katlı, asansörlü, kaloriferli gibi seçenekler çok cazip gelmektedir. Mülkünü bir anda hazır oturulacak bir veya birkaç daire ile MÜLK değişmenin gerçeği bu projenin temelini oluşturmaktadır. Sonuçta 1994 yılında başlatılan ve bugün bütün hızı ile devam eden modern yapılaşma Melikgazi İlçesinin Referans Belediye olarak anılmasına ve bilinmesine neden olmuş ve sonuçta Kayserimiz kazanmıştır. Bu amaç ile 4400‘den fazla sosyal konut yaptırıldığı gibi, TOKİ konutlarından da bu amaç ile kullanılmak daire satın alınmıştır. KAZIM KARABEKİRMahallesinde temeli atılacak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki sosyal konutlar 7 bloktan oluşmakta olup 392 daire inşa edilecektir” dedi.  

            

KAZIM KARABEKİRMahallesi Toros Caddesi yapımı gerçekleştirilecek olan ve 7 bloktan oluşan 392 dairelik sosyal konutlar ile kentsel dönüşüm için bir çalışmanın yerine getirilmiş olacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, temel atma törenine tüm halkımızındavetli olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber 307 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr