3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Muhtarlar 2018 Yılı Yatırımları Hakkında Bilgilendirildiler
9 Şubat 2018

MUHTARLAR TOPLANTISI

“2017 yatırımları değerlendirildi,

2018 yatırımları hakkında bilgilendirildiler”

     

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, İlçe sınırları içerisinde 81 mahalle bulunduğunu ve her mahalle muhtarı ile her zaman iç içe ve birlikte istişare içerisinde çalıştıklarını bildirdi.

 

Mahalle muhtarlarının yerel alanda beklentilerin, eksikliklerin ve istenilenlerin neler olduğunu en iyi bilen ve takip eden kişilerin olduğunu ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, belediye ile muhtarların işbirliği ve dayanışma içinde çalışmanın mahalleliye hizmet olarak yansıdığını belirtti.

 

Belediye olarak geri dönüşüm de örnek ve referans gösterildiklerini bunda mahalle muhtarlarının büyük katkısı olduğunu kaydeden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: 

 

“Mahalle muhtarını bir araya getirerek hem iş görüşmesi yaptık hem de birçok konuyu gündeme getirerek fikirlerini aldık. 2017 yılı yatırımlarını mahalle bazında değerlendirdik ve 2018 yılı tarımları hakkında bilgilendirme yaptık. Muhtarlarımız belediyemizden istekleri sosyal ve spor tesisleri ile sanat ve meslek edindirme kurs yerleri ile açık alan spor merkezleri oldu. Önceleri yol, asfalt ve kaldırım talep eden muhtarlar şimdi kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri, kapalı semt pazaryerleri ve doğa temalı parklar istemektedirler. Melikgazi Belediyesinin yatırım ve hizmetleri sonucu ilçenin fiziki yapısı değiştiği gibi, bireylerin sosyal ve yaşam tarzlarında değişmiştir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; ‘Nereden nereye’. Hizmet çıtası yüksek olan bir belediye de muhtarlar toplantısı daha nezih ve yapıcı olmaktadır. Bu toplantı da muhtarlarımıza Melikgazi İletişim Merkezi’ni tanıttık ve gezdirdik. Hem bilgilendirdik hem de uygulamasını bizzat tanık olarak mahalle sakinlerine anlatmalarını istedik”

 

Büyükşehir Belediyesi, Kaski, Kcetaş, Kayserigaz, Otobüs işletmesi ile Melikgazi Belediye Daire Müdürlerinin katıldığını toplantı da Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, toplantı öncesi muhtarlara belediye yemekhanesinde öğle yemeği ikramında bulundu.

 

Bu haber 129 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr