3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Periyodik Denetimler Devam Ediyor
24 Haziran 2017

BAYRAM ÖNCESİ DENETİMLER…

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDE İZİNLER KALDIRILDI…

 

Periyodik denetimler devam ediyor.

       Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin periyodik olarak çok yönlü piyasa denetimlerine devam ettiğini ve bayram öncesi alış verişte yaşanan artış sebebi ile izinlerin kaldırıldığını söyledi.

 

Çok yönlü denetimler…

       Ramazan ayı içerisinde zabıta ekiplerinin piyasada fiyat etiketi ile ölçü ve tartı aletlerinin denetimlerini gerçekleştirdiklerini ve bu denetimlerin çok yönlü yerine getirildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılı砓 4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna istinaden satışa arz edilen malların üzerinde fiyat etiketi bulundurulması zorunludur. 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre de ölçü ve tartı aletleri yılda bir defa zorunlu olarak kontrol edilmektedir. Bunun yanında belirli aralıklarla ve sürekli olarak denetimlerde yapılmaktadır. Melikgazi Belediyesi elemanlarınca bu denetimler ortaklaşa çok yönlü ve amaçlı olarak yerine getirilmektedir. Çünkü Zabıta olarak tartı aletleri denetlenirken çalışanların sağlık karnesi, çalışma ruhsatları, genel temizlik, işyeri tadilatı gibi birçok denetim bir arada yerine getirilmektedir“ dedi.

 

Bilgilendirici ve eğitici denetimler…

Zabıta Denetimlerin esnafı eğitici ve bilgilendirici nitelikte olduğunu bu neden ile denetimlerin aslında hem esnaf hem de tüketiciler için iki yönlü gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, olumsuzluklara kesinlikle taviz vermediklerini ve her türlü şikâyeti büyük bir titizlikle yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 570 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr