3,3°C
Header Resmi
HABERLER
Serbest Bölge İç Anadolu İçin Büyük Bir Kazanç
10 Eylül 2017

KAYSERİ SERBEST BÖLGESİ

Otomotiv Üretimine Hazır…

 

İç Anadolu Bölgesi için büyük bir kazanç

Kayseri Serbest Bölgesinin arazisi, ulaşımı, lojistik merkezi, yan sanayileri, kalifiyeli eleman ve üniversiteleri ile OTOMOBİL ÜRETEMİ için hazır olduğunu belirten Kayseri Serbest Bölgesi Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin Mersin limanına 320 km, Devlet demiryolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, Hava limanına ise 15 km uzaklıkta bulunduğunu söyledi.

 

100 civarında firma ve  milyon $ yatırımları ile

Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir yer olduğunu hatırlatan Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle otomotiv yatırımları için çok büyük arazisi ile arsaların diğer bölgelere kıyasla daha ucuz olmasının yerli otomobil için KAYSERİ SERBEST BÖLGESİN’İN adres olduğunu kaydetti.

 

Kayseri Serbest Bölgesi 7 milyon m2 alan üzerinde kurulu

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve tavsiyeleri ile başlatılan YERLİ OTOMOBİL üretimi için yer aramanın anlamsız olduğunu çünkü Kayseri’nin her şeyi ile buna hazır olduğunu ifade eden Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılı砓Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. Kayseri coğrafi yeri ile ayrıca stratejik bir merkezdir. Avrupa, Asya ile Orta Doğu arısında bir köprü ve geçiş noktasındadır“ dedi. 

 

Bölge bir dünya merkezi olması yönünde

Serbest Bölge alanı içerisinde Gümrük Vergi muaflığının bulunduğu belirten Serbest Bölge Yönetim Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu anda bir çok yabancı sermayeli firmanın bölge de faaliyet gösterdiğini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 215 kez okundu.
Son Eklenen Haberler
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr