3,3°C
Header Resmi
Kültür ve Spor Haberleri
VOLEYBOL’DA 2016 - 2017 SEZONU START ALIYOR
12 Ekim 2016

VOLEYBOL’DA 2016 - 2017 SEZONU START ALIYOR…

 

MELİKGAZİ BELEDİYESPOR YENİ SEZONUN İLK HAFTASINDA

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’UN KONUĞU OLUYOR…

Bu sezon şehrimizi Voleybol 1.Ligi B grubunda temsil edecek olan Melikgazi Belediyespor’da yeni sezon öncesi geri sayım başladı. Temsilcimiz  yeni sezonun ilk haftasında Hatay Büyükşehir Belediyespor’un konuğu olacak.

         Bu sezon özellikle gençlerden kurulu bir kadro ile play-off’a kalma mücadelesi verecek olan Melikgazi Belediyespor’da hazırlıklar Keykubat ve Atatürk Spor salonunda antrenör Fuat Kalay nezaretinde tam kadro günde tek idman yaparak devam ediyor.

Antrenör Fuat Kalay “İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Katıldığımız turnuva ve oynadığımız hazırlık maçlarında eksiklerimizi ve hatalarımızı görerek gidermeye çalıştık. Ligin en genç takımı olarak mücadele edecek olmamız dezavantaj gibi gözükse de inanıyorum ki oyuncularımız bunu avantaja çevirerek, kazanma hırsı ve başarma arzusu ile kendilerine güvenenleri mahcup etmeyeceklerdir.”dedi.

Kulüp Başkanı Serdar Öztürk’te yaptığı açıklamada “ Sezon başında 6 oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Bunun yerine alt yapıdan 9 sporcuyu A takıma yükselterek 20 yaş ortalaması ile oldukça genç bir takım oluşturduk. Alt yapı deyip geçmemek lazım; çünkü Melikgazi Belediyespor Voleybol alt yapı takımları her sezon il birinciliği, grup birinciliği ve ardından Türkiye Finallerinde boy göstermişlerdir. Yaklaşık 6 yıldır alt yapı takımlarımız Türkiye finallerinde Anadolu’dan finallere kalan tek takım olarak başarı ile mücadele etmiştir.Şimdi bu çocuklar için işte fırsat dedik ve dokuzunu A takım kadrosuna dahil ettik.Gençlere imkan verildiğinde neler başarabileceklerini çok iyi biliyoruz.Bu gençler inanıyorum ki elde ettikleri galibiyetlerle adlarından sıkça söz ettirmeyi başaracak, yüzümü ağartacaklardır.Yeni sezonda öncelikle kendi takımımıza ardından tüm takımlara başarılar diliyorum.Fair-play ruhuna uygun centilmence bir sezon olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyespor-Melikgazi Belediyespor karşılaşması 16 Ekim Pazar günü Saat 13:00’de oynanacak.


Kültür ve Spor Haberleri
Hızlı Menü
Foto Galeri
Video Galeri
Tanıtım Filmi
Kayseri Melikgazi Belediyesi
Fax: 0352 252 19 99
Seyitgazi Mah.Nuhnaci Yazgan Cad. Melikgazi
melikgazi@melikgazi.bel.tr